Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli Boşanma Avukatı

  • Anasayfa
  • Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli boşanma avukatı kavramı ise genel boşanma davalarının tamamına bakan avukat olarak tanımlanabilir.

Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli boşanma dediğimizde aklımıza tabii ki de özel boşanma sebepleri ile genel boşanma sebebi dediğimiz evlilik birliğinin sarsılması sebebiyle boşanma davası yani şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma gelecektir. Çekişmeli boşanma avukatı kavramı ise genel boşanma davalarının tamamına bakan avukat olarak tanımlanabilir. Aslında anlaşmalı boşanmanın karşıtı olan ve eşlerin anlaşmadıklarında mecburen boşanmak için çekişmeli boşanma davası açmak zorunda kaldıkları bir durumdur. Çekişmeli boşanma avukatı Türkiye’nin her yerindeki çekişmeli boşanma davasının takibini yapabilir. Bundan dolayı ister ankara boşanma avukatı olsun ister istanbul boşanma avukatı olsun Türkiye’nin her yerinde çekişmeli boşanma davalarının takibi yapılabilecektir.

Çekişmeli Boşanma Avukatı Ücreti Ne Kadar?

Çekişmeli boşanma avukatı ücreti Avukatlık asgari ücret tarifesinde belirlenen ücretin altında belirlenemeyecektir. Örneğin şu anda Avukatlık asgari ücret tarifesine göre avukatlık ücreti 20 birim olarak belirlenmişse bu ücretin altında bir ücret alınamayacak ancak ücret taraflar arasında yani avukatla müvekkil arasında işin durumuna göre serbestçe belilenebilecektir. Çekişmeli boşanma avukatı ücreti değişkenlik gösterebilir. Siz ücrete değil tecrübeye odaklanın.

Çekişmeli Boşanma Davasında Hakim Ne Sorar?

Çekişmeli boşanma davasında hakimin sorduğu sorulardan bir tanesi olayın ispatlanmasına ilişkin kullanılan delillerin nasıl elde edildiğidir. Hukuka aykırı elde edilen deliller ne yazık ki boşanma sebeplerini ispatlamanız için kullanılamayacaktır. 

Boşanma Davasını Kim Açarsa Avantajlı Olur?

Boşanma davasında önemli olan boşanma sebebi olarak gösterdiğiniz olayların ispatlanmasıdır. Yani siz davacı olsanız ve de iddialarınızı ispatlayamamışsanız davacı olmanızın yani davayı ilk açmanızın hiçbir önemi kalmayacaktır. Davalı olan eşiniz davasını ispatladı mı davanızı kaybedersiniz. Bundan dolayı boşanma davasını ilk kimin açtığının önemi olmayıp avantajı da yoktur. 

Evliyken Alınan Ev Boşanınca Kimin Olur?

Evliyken alınan evin boşanma davasında kimin olacağı boşanma davasının sonucunda belirlenmez. Boşanma davasının dışında mal paylaşımı davasının da açılması gerekir. Mal paylaşımı davası açılmadan mal paylaşımı yapılması anlaşmalı boşanma davası haricinde mümkün değildir. Bundan dolayı evliyken alınan ev boşanınca mal paylaşımı davasına konu olarak paylaştırılabilecektir.

Boşanmada Düğünde Takılan Altınlar Kime Verilir?

Boşanma davasında düğünde takılan altınlar boşanma davası ile birlikte alınmaz. Düğünde takılan altınların alınabilmesi için ziynet alacağı davası açılması gerekir. Çünkü ziynet alacağı boşanma davasının eki niteliğinde değildir. Boşanmanın ferisi olmadığından dolayı da ziynet alacağı davasının ayrı bir şekilde açılması şarttır. Bir diğer durum da ziynet alacağı davasında talep edilen ziynet alacağının ve ziynetlerin ispat edilmesidir. 

Ankara’da Çekişmeli Boşanma Davaları

Ankara’da çekişmeli boşanma davalarında mahkemeler Ankara Söğütözü’nde bulunan Söğütözü Adliyesinde görülmektedir. Burada bulunan aile mahkemesi salonlarında duruşmalar düzenlenmekte ve de çekişmeli boşanma davaları ile anlaşmalı boşanma davalarının süreçleri buradan takip edilmektedir. Ankara aile mahkemesi adresi ve konum bilgisi için tıklayınız.

1