Ankara Askeri Hukuk Avukatı | Askeri Hukuk Avukatı Hangi Davalara Bakar | Mil Hukuk & Danışmanlık

Ankara Askeri Hukuk Avukatı

Ankara Askeri Hukuk Avukatı

Ankara'da Askeri Hukuk Alanında Lider: Mil Hukuk. Deneyimli Avukatlarımızla Haklarınızı En İyi Şekilde Koruyun. Hemen İletişime Geçin!

Ankara Askeri Hukuk Avukatı

Ankara askeri hukuk avukatı askeri davalarda uzman olan kişilerdir. Askeri disiplin suçları arasında olan üste ve amire saygısızlık, emre itaatsizlik, astlarını gözetim ve görevlerinde kusur ve ihmal, kaçmaya kalkışanları haber vermemek, bilerek doğru söylememek, kumar oynamak, hakaret etmek, kötü davranmak, sarhoşluk ve yasak edilen yerlere gitmek gibi birçok durum bu kapsamda bulunuyor. Aslında askeri ceza hukuku, ceza hukukunun ordu mensuplarına ve aynı zamanda ihtiyaçlarına özgü dalına denebilir.

Askeri ceza hukukunun konusu ise askeri ceza kanunuyla diğer askeri kanunlarda yazılı suçlarla birlikte bunlara uygulanacak yaptırımların incelenmesi olmaktadır. Askeri konularda uzman avukat hizmetleri Ankara’da askeri ceza davalarıyla beraber askeri disiplin davalarına genel olarak bakar.

 

Askeri Hukuk Avukatı Hangi Davalara Bakar?

 

Askeri davalar oldukça çeşitlidir. Bu sebeple doğru avukat ile çalışabilmek ve sürecin sonunda da haklı çıkarak sonuç elde etmek açısından önemlidir. Askeri ceza avukatı Ankara da tüm bölgelerde ve tüm ilçelerde bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Askeri davalarda uzmanlaşan avukatlar şu davalara bakmaktadır:

  • Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Önündeki Tam Yargı Davaları
  • Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Önündeki İptal Davaları
  • Disiplin Cezalarına Karşı Anayasa Mahkemesine ve AİHM’E Başvuru
  • Askeri Disiplin Cezaları ile İlgili Davalar
  • Askeri Ceza Davaları

 

Askeri Ceza Avukatı Görevleri

 

Askeri ceza hukuku askeri cezaları ve idare davalarını kapsayan, bu konuda da birtakım düzenlemeleri barındıran bir hukuk dalı olmaktadır. Askeri konularda uzman avukat Ankara bölgesinde subay, astsubay, uzman jandarma, erbaş ve erler, yabancı askerler, duruma göre siviller, sivil personeller, yedek askerler bu avukatlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

Askeri ceza hukuku tüm askeri suçlar, emre itaatsizlik, firar, amir ve üst, tehdit, kendini askerliğe elverişsiz hale getirmek gibi askeri ceza kanununda bulunan ve ancak askeri şahısların işleyebileceği sırf askeri suçların yanında görevi ihmal etmek, rüşvet, yaralama, casusluk gibi unsurların kısmen veya tamamen işlenebilen ve askeri yararı korumak amacını güdebilen askeri suç benzeri suçlar olmaktadır. Bu davalara bakabilen avukatlara da askeri ceza avukatı ve askeri davalara bakabilen bir avukat denir.

1