Doç. Dr. Ali SEVEN | Mil Hukuk

Doç. Dr. Ali SEVEN

Doç. Dr. Ali SEVEN

Doç. Dr. Ali SEVEN

Öz Geçmiş

Tıp Hukuku Danışmanı

Tıp hukuku davalarında uzman görüşü (bilirkişilik) aldığımız,

Doç. Dr. Ali SEVEN 1981 yılında Ankara’nın Polatlı ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Ankara ‘da gördü. 1995 yılında Kırıkkale Fen Lisesini kazanarak lise öğrenimime başladı ve 1998 yılında Ankara Anıttepe Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandıktan sonra bir senesi İngilizce hazırlık olmak üzere 7 yılın sonunda, 2005 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak Tıp Doktoru unvanını almaya hak kazandı.

2005 Eylül TUS sınavında başarılı olması sonucunda Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlık eğitimini Mayıs 2010’da başarıyla tamamladıktan sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı unvanını almaya hak kazandı.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde mecburi devlet hizmet yükümlülüğümü tamamladıktan sonra yaklaşık 5 ay süren bir özel hastanede çalışma deneyimi olan Sayın Ali SEVEN  Akademik kariyer yapmak ve üniversite hocası olmayı hep arzuladığından 2012 yılında Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD’da yardımcı doçent olarak göreve başladı. 6 yılı aşkın üniversite akademisyenlik yaşamında birçok araştırma ve ileri düzey ameliyatın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve asistanın yetişmesine de katkıda bulundu.  2013 Yılında GATA’da tüp bebek eğitimi aldı. 2014 Yılında Amerika Birleşik Devletleri  Kentucky’de Louisville Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde alanında dünyaca ünlü bir hekim olan Prof. Resad Paya Pasic ile jinekolojik laparoskopi ve histeroskopi üzerine çalıştı.  2015 Yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek Merkezi’nde çalıştım.  Kasım 2017’de girdiği doçentlik sınavında başarılı olarak üniversite doçenti unvanını almaya hak kazandı. Doçentlik unvanından sonra yaklaşık 1 yıl daha üniversitede yoğun şekilde çalışmalarını sürdürdü.

2018 yılı Ekim ayı itibariyle Medicana International Ankara Hastanesinde çalışmaya başladı.

Doç. Dr. Ali SEVEN 2019 yılı Kasım ayı itibariyle kendi muayenehanesinde çalışmaya devam etmektedir.

İletişim

1