EN İYİ CEZA AVUKATI

EN İYİ CEZA AVUKATI

30-09-2019
EN İYİ CEZA AVUKATI

EN İYİ CEZA AVUKATI

En iyi ceza avukatı- Ceza Hukuku uzmanlık gerektiren bir hukuk branşıdır. Her alanda olduğu gibi müvekkiller Ceza Hukukunda da en iyi avukat ile çalışıp dava sürecinin en iyi ceza hukuku avukatı ile sürdürülmesini isterler. Bu sebepten ötürü en iyi ceza avukatının seçilmesi bir davanın tüm seyri bakımından oldukça önemlidir. Günümüzde iyi avukatın önemi çok büyüktür. Her hukuki ihtilafta olduğu gibi ceza yargılaması sürecinde de en iyi ceza avukatının varlığı şarttır. Yargılama sürecine girmiş bulunan taraflar; çevrelerinden, sosyal medyadan veya internet sitelerinden en iyi ceza avukatı, en iyi ceza hukuku avukatı ya da en iyi ankara ceza avukatı şeklinde aramalarda bulunmakta davalarını ve yargılama süreçlerini bu gibi avukatlara teslim etmeye çalışmaktadır. Ceza davası süreci taraflar açısından sıkıntılı anların yaşandığı bir süreçtir. Zira alınacak cezaların büyüklüğü ve hapis cezası ile özgürlüğün kısıtlanacak olması şüpheli ve sanıkları bir hayli sıkıntıya sokmaktadır. Bütün bu buhranlı dönemi zararsız ve huzurlu atlatmanın yolu ise en iyi ceza avukatı ile çalışmaktan geçer.

Ceza davalarının hürriyeti bağlayıcı sonuçları olması tarafların avukat seçimine de haliyle yansıyacaktır. Çünkü işin şakası yoktur. Burada ceza avukatına düşen görev, savunmaların tam ve eksiksiz yapılması ve davaya mükemmel bir şekilde hazırlanmış olmasıdır. Buna dikkat edecek olan ise tarafların seçtikleri ceza avukatıdır. En iyi ceza avukatı başka bir deyişle ceza hukuku avukatı, müvekkilinin çıkarlarını ön planda tutan, müvekkilinin talimatları ve istekleri doğrultusunda hukuki bilgisini maksimum seviyede kullanarak davaya yön veren avukattır. Bunun için önemle belirtmekte fayda vardır ki, en iyi ceza avukatına ulaşmak için tarafların ciddi bir araştırma yapması gerekmektedir. En iyi ceza avukatının ya da en iyi ceza hukuku avukatının önemi bu kadar fazla iken davaların tekdüze yürütülmesi ise elim sonuçlara yol açmaktadır.

MİL Hukuk ve Danışmanlık bürosu olarak ceza hukuku alanında özellikle soruşturma aşaması, kovuşturma aşaması ve ağır ceza davaları başta olmak üzere bir çok davada müvekkillerimize kusursuzu hedefleyen profesyonel bir yaklaşımla avukatlık hizmeti vermekteyiz. Günümüzde ceza avukatları sadece bulundukları ilde ya da kayıtlı oldukları baroların içerisinde yer alan bölgelerde değil Türkiye'nin her yerinde çalışabilmekte ve davalara girebilmektedir. Örneğin Ankara ceza avukatı olan birisi adana ceza avukatlığı yapabilmekte ve buralardaki davaları takip edebilmektedir. Nitekim İstanbul ceza avukatı olan bir avukat ankada ceza davalarına girebilmekte ve takip yapabilmektedir. İzmir ceza avukatı, eskişehir ceza avukatı, konya ceza avukatı gibi örnekler verilebilir. Ya da ağır ceza avukatı olan bir avukat asliye ceza avukatı da olabilmekte ve bu davalara bakabilmektedir.

Ankara Ceza Avukatı Ücretleri

Ankara ceza avukatı ücretleri bakımından avukat arayışı içerisine girmiş kişilerin dikkat etmesi gereken husus avukatlık ücretlerinden ziyade avukatlık hizmetinin profesyonel bir şekilde alınıp alınamayacağıdır. Kişiler avukat arayışına girdiklerinde ücret ön planda olsa da ceza davalarındaki hürriyeti bağlayıcılık etkenini unutmamalıdırlar. Ücret esas olmakla birlikte alınacak hizmetin değerinin de unutulmaması gerektiğini hatırlatmada fayda vardır. Avukatlık ücretleri bakımından her yıl avukatlık asgari ücret tarifesi yayımlanır. Avukatlar burada yer alan avukatlık ücret tarifesinin altında hizmet veremezler. Ancak üstünde hizmet vermemeleri hususunda herhangibir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu sebeptendir ki davaların incelenmesi ve takibinde avukatlar arasında ücret birliği ya da kanunen bir düzenleme bulunmamakta olup önemli olan husus hizmetin değerinde ve verimliliğinde gizlidir. Hatta ve hatta ceza yagılamasında sanık olan kişilerin avukat arayışı içerisine girdiklerinde ankara'da ünlü ceza avukatları arayışına girdikleri ve bu şekilde hem çevrelerinde hem de internet ya da sosyal medya üzerinden arama yaptıklarına rast gelinmektedir. Ancak; en çok kazanan avukatlarankara barosu ceza avukatlarıen iyi avukatlar listesi gibi ya da yargıtay avukatı gibi bir liste bulunmamakla birlikte önemli olan kıstasın tecrübe ve güvenilirlik olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. 

Kategoriler

 • İdare Hukuku

 • Askeri Ceza Hukuku

 • Tıp Hukuku

 • Polis, Asker Ve Memur Hukuku

 • Bilişim Hukuku

 • Boşanma Ve Nafaka Hukuku

 • Tazminat Hukuku

 • İş Hukuku

 • Ceza Hukuku

 • Ticaret Hukuku

 • Miras Hukuku

 • Sağlık Turizmi Hukuku

 • Tüketici Hukuku


İlgili BloglarDİĞER BLOG YAZILARIMIZ


Mala Zarar Verme Suçu
Mala Zarar Verme Suçu

Mala zarar verme suçu suç faili açısından herhangi...

Devamı
Şantaj Suçu ve Cezası (TCK 107)
Şantaj Suçu ve Cezası (TCK 107)

Şantaj Suçunun düzenlendiği 107 maddenin birinci v...

Devamı
Hakaret Davası
Hakaret Davası

Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi ...

Devamı
TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA SUÇU (TCK M.179-180)
TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA SUÇU (TCK M.179-180)

Şikayet, Uzlaşma ve Zamanaşımı, Trafik Güvenliğini...

Devamı
Mil Hukuk ve Danışmanlık