Ankara'da Boşanma Avukatları

  • Anasayfa
  • Ankara'da Boşanma Avukatları

Ankara'da Boşanma Avukatları

Mil Hukuk, Ankara'da Boşanma Avukatları Hizmetiyle Uzman Kadrosuyla Çözüm Odaklı ve Güvenilir Danışmanlık Sunuyor. Sorunlarınıza Çözüm Bulun!

Ankara'da Boşanma Avukatları

Ankara’da boşanma avukatı ile başta boşanma davası olmak üzere diğer hukuki alanlarda hukuki yardım ve avukatlık hizmetleri verilmektedir. Üstelik anlaşmalı boşanma davalarında sözleşmelerin hazırlanması boşanmadan bağımsız şekilde evlilik sözleşmesini hazırlamak, yabancı mahkeme boşanma kararının tanınması, boşanma davalarından bağımsız olarak yoksulluk, iştirak nafakası davaları, aile bireyleri ve kadınlara karşı şiddeti önlemeye yönelik olarak tüm hukuki işlemlerde bu kapsamda sunuluyor.

Boşanma Avukatları Hangi Davalara Bakar?

Genel olarak boşanma hukuku Türk Medeni Kanunu kapsamında ikinci bölümde bulunan oldukça geniş bir hukuka hitap eder. Genel boşanma nedenleriyle beraber özel boşanma sebepleri ile alakalı birçok durumda bu kapsama girer. Boşanma davalarının açılışı süreci ve sonlanması aşamasında her konuda sizlere destek sağlarlar. Bunun dışında boşanma avukatlarının verdiği hizmetler şu şekilde özetlenebilir:

Her evlilik beraberinde kendine öz yaşanmışlıkları getirir ve her evlilik farklıdır. Buna bağlı şekilde boşanma davalarının konuları da her geçen gün değişir. Boşanma sebepleri de her geçen gün artar. Meydana gelen bu hızlı değişim de boşanma davalarının takibini özelleştirebilir. Ankara Kızılay boşanma avukatı ve diğer tüm bölgelerden tercih edeceğiniz avukatlar, boşanma davalarında daha tecrübelidir ve bu alanda sizlere destek olmaktadırlar.

Ankara Boşanma Avukat Ücretleri

Ankara boşanma avukat ücretleri genel olarak Türkiye Barolar Birliği tarafından resmi şekilde yayımlanan avukatlık asgari ücret tarifesi tarafından belirlenir. Ancak boşanma davaları için avukatların verdiği hizmetlere göre ücretler artış gösterebilir. Ankara en iyi boşanma avukatı hizmetleri ile müvekkillerin içinde bulunduğu durumu en iyi iş etiği anlayışı ile birlikte toplumsal sorumluluk bilinciyle özümsenmektedir. Boşanma avukatları usulüne uygun şekilde yetkilendirilmiştir ve her türlü boşanma anlamında hukuki işler, işlem ve dava ile ilgilenebilirler. Alanında uzman ekiplerle beraber Ankara’da bulunan müvekkillere hizmet vermesiyle beraber en iyi avukatlar arasında hizmet vermeyi amaç edinilmektedir.

Ankara Boşanma Avukatı Nasıl Vekalet Veririm?

Ankara boşanma avukatı olsun ya da Türkiye'nin başka bir ili olsun bir avukata vekalet vermek isteyen kişilerin yapması gereken şey boşanma davaları için özellikle fotoğraflı bir vekaletname verilmesidir. Kanun gereği boşanma davaları için verilecek vekalet fotoğraflı bir vekaletname olacaktır. Vekaletname resmi olarak verilir ve resmi vekaletname verilmesi noterler vasıtasıyla yapılmaktadır. Peki yurt dışında olan kişiler boşanma davası için avukata nasıl vekalet verecekler? Yurt dışında olan kişiler boşanma davası için konsolosluklar vasıtasıyla fotoğraflı vekaletname verebileceklerdir. Vekalet olmadan boşanma avukatınız davanızı yürütemez. Usule uygun vekaletnamenizi avukatınıza ilettiğiniz durumda boşanma avukatınız bu vekaletname ile birlikte davanızı açabileceği gibi açılmış boşanma davanızı da yönetebilecektir. 

Tek Celsede Boşanmak İçin Ne Yapılmalı?

Tek celsede boşanmak, çekişmeli boşanma davasında mümkün değildir. Çekişmeli boşanma davasının haricinde taraflar anlaşmış iseler boşanma davalarını anlaşmalı boşanma davası olarak yeni tek celsede boşanma davası şeklinde açabilirler. Hukuki terim bakımından kanunda tek celsede boşanma davası yer almamaktadır. Anlaşmalı boşanma protokolünün sorunsuz hazırlanması ile birlikte artık taraflar mahkeme huzurunda hakimin vereceği kararla tek celsede boşanabileceklerdir. Anlaşmalı boşanma protokolünün sorunsuz hazırlanması için boşanma avukatınızdan hukuki destek almanızı tavsiye ederiz.

Ankara'da Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Ankara'da boşanma avukatı arayışı içinde olan kişilerin bu taleplerini genelde sosyal medya aracılığıyla ve de en çok google arama motorunda arama yaparak giderdikleri gözlemlenmektedir.  Nitekim Ankara boşanma avukatı olarak profesyonel bir yardım almak isteyen kişiler google arama motoruna "ankara'da boşanma avukatı" şeklinde aratma yapabilmekte ve oradan ulaştıkları siteleri inceleyerek kendilerine en uygun hissettikleri avukatlar ile avukatlık sözleşmesi imzalayarak boşanma davalarını kendilerine emanet edebilmektedirler.

Boşanma Davasında Neler Delil Olabilir?

Boşanma davasında delil dediğimizde bu her türlü delil olabilir. Tabii ki delillerin hukuka uygun olması şarttır. Hukuka uygun olarak ele geçirilmiş ses kaydı, telefon konuşma içerikleri, mesajlar, sosyal medya yazışmaları, komşular, arkadaşlar, akrabalar, anne baba, kardeş, görgü tanıkları, fotoğraflar, kamera kayıtları, otel kayıtları ve sair her şey boşanma davasında delil olarak kullanılabilir. Hangi delili nasıl kullanacağınız konusu ise ustalık gerektirdiğinden bu konuda boşanma avukatınızdan hukuki destek almanızı tavsiye ederiz. Boşanma davasında dellilerin önemi çok fazla olup her şey ispata bağlıdır. Boşanma davanızı ispat edemezseniz kaybedersiniz ve ne yazık ki büyük hak kayıplarına uğrarsınız. Boşanma davanızı kaybetmemek için iddia ettiğiniz olayları ise ispatlamanız şarttır. İspat olmadan davanın kazanılması mümkün olmadığından da yukarıda izah ettiğimiz şekilde delillerin sunulması şarttır. Boşanma davasında taleple bağlılık ilkesi bulunur. Hakim delilleri serbestçe takdir etse de boşanma davasında talep etmediğiniz hususlarla ilgili karar vermesi mümkün değildir. Boşanma davasında ispat yükü kimdeyse o kişinin davasını ispatlaması delillerle gerçekleşecek, hakim delilleri serbestçe takdir edip vicdani kanaatine göre karar verecektir.

Aldatma Nasıl İspat Edilir?

Aldatmayani hukuki tabiri ile zina; her türlü hukuka uygun delille ispatlanabileceği gibi genellikle zina sebebiyle boşanma davalarında kullanılan deliller; tanık delili, whatsapp yazışmaları, otel kayıtları, fotoğraflar, video görüntüleri, sosyal medya kayıtları, sosyal medya yazışmaları ve bunun gibi hukuka uygun olarak elde edilmiş olan her türlü delil aldatmayı kanıtlamak, aldatmayı ispatlamak için kullanılabilir. 

1